Under Construction
30 Temmuz 2013
HER GECE ACIK OTOBUSLE GAZIANTEP TURU
27 Kasım 2012
9. CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN SULEYMAN DEMİREL'DEN OVGUNİL ULUSLAR ARASI EĞİTİM ORGANİZASYONU
Bilgisayara İndir

Bilgisayara İndir

Bilgisayara İndir
GIYASETTİN
YURTDIŞI LİSAN OKULLARI VE OKUL GEZİLERİ

AMAÇ
Günümüzde birçok kuruluşun değişik yöntem. fiyat ve programlarla sunduğu İngiltere Yaz Kursları' uygulamamızı, bir bakışta kolaylıkla ulaşabileceğiniz, temel sorulara cevap verebilecek bir sayfayla size sunmak istedik.
Arzu ettiğinizde okullarımız, İngiltere, sistem vs... hakkında ayrıntılı bilgilerle donatılmış broşur ve dergileri de ofislerimizde bulabileceğinizi belirtmek istiyoruz.
"Net olabilmek" prensibiyle hazırladığımız bu programdaki fiyatlar öğrencinin evinden çıkıp, evine dönünceye kadar ki harcaması gereken tüm giderleri, vergileri ve vize harcı, vize masraflarım kapsamaktadır.
"İngiltere'de İngilizce Yaz Kursları' ingilizce eğitim almış olan öğrencilerin 3,4 ya da 8 hafta boyunca bir İngiliz okulunda kalarak İngiliz yaşam şeklini ve geleneklerini öğrenmeyi, yeni insanlar tanıyarak, yeni dostluklar edinmelerini hedeflemektedir.
Yılların verdiği tecrübe ile hazırladığımız yaz kurslarına katılan öğrencilerin yeni ders yılında daha aktif ve sosyal olduklarını, kendilerine güvenlerinin arttığını görerek mutlu oluyoruz.

AİLE VE OKUL SEÇİMİ

Çok genç, hatta küçük yaşta iken ilk defa yurt dışına çıkan öğrencilerimizin, doldurdukları formlar yardımıyla tesbit ettiğimiz özellikleri titizlikle değerlendirilmektedir. Örneğin öğrencinin evcil hayvan korkusunun olup olmadığı, allerjileri, gece korkuları, sevmediği yemekler, özel diyetler v.s... dikkate alınarak aile seçimi bu doğrultuda yapılmaktadır.
Okulun seçtiği ailelerin tümü senelerin verdiği birikim ve titizlikle takip edilmekte olan örnek ailelerdir.

İngiltere'deki okullar British Counsil tarafından onaylı, çok titizlikle ve dikkatle seçilmiş kuruluşlar olup, program son derece doyurucudur.


DİL ÖĞRETME YÖNTEMİ

Öğrencilerin hem tüm senenin yorgunluğunu atabilmeleri, hem de aynı zamanda zamanı çok iyi değerlendirebilmeleri için profosyonelce hazırlanan "Eğitim Programı" yaşayan ingilizceyi gün boyu konuşma olanakları yaratmayı hedeflemektedir. Bu nedenle hafta sonları yapılan çevre gezileri ile hem İngiltere tanıtılmakta, hem dostluklar pekiştirilmekte, hem de pratik ingilizce konuşma olanağı değerlendirilmektedir.
İngiltere'de çalıştığımız kuruluş, 26 yılı aşkın bir süredir eğitim veren, konusunda uzman büyük bir organizasyondur. Bünyesindeki tüm okullarla birlikte İngiltere'nin en büyük ve en saygın ingilizce eğitim kurumlarından biridir.


KONAKLAMA VE ULAŞIM

Konaklama özenle seçilmiş İngiliz ailelerinin yanında ve iki kişilik odalarda olmaktadır. Aynı ailede, aynı milletten yalnız bir kişi kalmakta, oda arkadaşlarının hemcins ve yaşıt olmasına özen gösterilmektedir. İngiliz kültürünün bir parçası olarak hemen hemen her ailede bir veya birkaç evcil hayvan (kedi, köpek, kuş, tavşan v.s..) bulunmaktadır. Aileniz ile ilgili isteklerinizin gerçekleştirilebilmesi için kesin başvurunuzun en erken tarihte yapılmış olması gerekmektedir.

3.4 ve 8 haftalık programa katılacak öğrenciler Londra'ya uçakla, seçtikleri merkeze
bir otobüsle giderler ve yine aynı biçimde dönerler.


OKUL VE AİLE ULAŞIM


Aileler genellikle okula yürüme mesafesinde yer almakta, ancak bazı öğrencilerin otobüs kullanmaları gerekmektedir, ingiltere'de otobüs ağı son derece yaygın ve emniyetlidir.
Haftada 15 saat olan dersler, tamamı lisan kullanmaya ve konuşmaya yönelik olarak oyunlarla, rol canlandırma ile yapılmakta, öğrencilere dil bilgisi yüklemesi yapılmasından kaçınılmaktadır. Kurs kitapları, öğrencilerin ilk gün girdikleri seviye sınavından sonra kendilerine verilmektedir


SOSYAL VE SPORTİF AKTİVİTELER VE GEZİLER

Haftanın 5 günü ders dışında kalan zamanlarda yapılan aktivitelere, buz pateni, tenis yüzme, voleybol, bowling, basketbol, futbol, masa tenisi örnek olarak verilebilir. Akşam aktiviteleri okul binasında veya yerel diskolarda düzenlenir.

Cumartesi günleri tam günlük çevre gezileri düzenlenmekte ve bunlar ödenen ücrete dahil olmaktadır.


SİGORTA

Öğrenciler, İngiltere'ye varışlarından İngiltere'den ayrıldıkları ana kadar sigortalıdırlar. Ferdi kaza sigorta bedeli ödenen ücrete dahildir.


CEP HARÇLIĞI

Programımızda öğrencilerin tüm ihtiyaçları ücret kapsamı içerisine alınmıştır. Bu düşünceden hareketle öğrencilere alışveriş yapmamak ve yemekleri okulda yemek kaydı ile haftalık 100£ cep harçlığının rahatlıkla yeteceği inancındayız.


İKLİM

İngiltere soğuk ve yağışlı havası ile ün yapmış bir ülke olmasına rağmen, zaman zaman çok sıcak günler de yaşanmaktadır. Genellikle yağışlı ve serin geçen yaz aylarının bu yıl sizler için güzel geçmesini diliyoruz.


ÖRNEK PROGRAM
SAAT Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar
09.30
12.30
Haftalık 15 Saat Ders Tam Gün Londra'ya GeziHareket 08.00 Dönüş 18:00
Serbest Gün
12.30 Öğle Yemeği
13.30
17.30
Rehber Eşliğinde Şehir Turu Spor Tenis Voleybol Futbol Yarım Günlük Çevre Gezisi Spor Yüzme Badmington Beyzbol El Sanatları Film Yapımı Buz Pateni
18.00     Hazırlanma
19.30
22.30
Hoşgeldin Partisi Disco Gecesi  Aile ile Beraber Disco Gecesi  Aile ile Beraber 

GİDERKEN BUNLARI ALMAYI UNTMAYIN

* Kullandığınız ilaçlar
* Şahsi spor malzemeleri, (tenis raketi gibi)
* Mayo ve deniz havlusu
* Bel ve sırt çantası
* Fotoğraf makinası ve filmi
* Terlik, banyo havlusu
* Yağmurluk, şemsiye
* 3 adet vesikalık fotoğraf
* Aileye küçük bir armağan

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* 3,4 veya 8 haftalık kurs ücreti
* 3 öğün yemek
* Vize ücreti
* 3 haftada 3 yarım, 3 tam gün gezi
* 4 haftada 4 yarım, 4 tam gün gezi
* 8 haftada 8 yarım, 8 tam gün gezi
* Gidiş-dönüş uçak bileti
* ARSAN SEYAHAT SETİ
* Havaalanı / okul / havaalanı transferleri
* Ferdi kaza sigortası
* Sosyal ve sportif aktiviteler
* Eğitim materyalleri
* Bilgi paketi
* Rehberlik hizmetleri

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
* 5 adet fotoğraf
* Doldurulmuş başvuru formu

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
* Gezinin başladığı tarihten sonraki en az 6 ay için geçerli pasaport,
* Öğrenci belgesi,
* Ebeveyn serbest çalışıyor ise;
* Ticaret odası sicil kayıt belgesi,
* Vergi levhası fotokopisi,
* Şirket veya şahıs hakkında banka referansı.
* Ebeveyn ücretli çalışıyor ise;
* Ne kadar süreli, ne görevde ve ne ücretle o işyerinde çalıştığını gösterir belge,
* Maaş bordrosu,
* Banka referansı,
* Anne-baba üzerine kayıtlı gayrimenkul tapu fotokopileri.

Ardemsoft Eğitim Merkezi