Under Construction
30 Temmuz 2013
HER GECE ACIK OTOBUSLE GAZIANTEP TURU
27 Kasım 2012
9. CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN SULEYMAN DEMİREL'DEN OVGUNİL ULUSLAR ARASI EĞİTİM ORGANİZASYONU
Bilgisayara İndir

Bilgisayara İndir

Bilgisayara İndir
ARSAN
BİZDEN HABERLER
HER GECE ACIK OTOBUSLE GAZIANTEP TURU 30 Temmuz 2013

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
VE
ARSAN SEYAHAT MERKEZİ
İŞBİRLİĞİYLE
GELENEKSEL
RAMAZAN GECELERİNDE YILDIZ SAĞANAĞI :
RAMAZAN BOYUNCA HER GECE
ÜSTÜ AÇIK OTOBÜSLE GAZİANTEP GECE ŞEHİR TURU
Saat: 21.30 Konuklarımızla Arsan Seyahat Merkezi’nin önünde buluşuyor, Gaziantep Büyükşehir Belediyemizin deri koltuklu üstü açık otobüsüne kurulup, gökteki yıldızlarla boy ölçüşen Çağdaş Kent Gaziantep’imizi gezmeye başlıyoruz. Kulağımız Gaziantep’in kronolojik geçmişi, kültürel, sosyopolitik ve etnografik özelliklerini anlatan rehberimizde , gözlerimiz Avrupa kentleriyle yarışan Gaziantep’i ramazan gecesinin canlılığında şıkır şıkır ışıldarken görmenin bayramını yaşıyor.
Alleben nehri boyunca ,ışıl ışıl göklere yükselen Gaziantep Kalesi'ne kadar uzanan ışıklı yoldan taşan yaşama sevincine ortak oluyoruz. Restorasyon çalışmaları sonunda Büyükşehir Belediyemizce kültürümüze kazandırılan tarih ve kültür yolu boyunca kalemiz, tarihi hanlarımız, hamamlarımız hakkında bilgi alıyoruz. Roma döneminden kalma muhteşem Gaziantep Kalesi ve eski kent dokusunun zenginliğiyle büyüleniyoruz.
1860'lı yıllarda yapılan ve Napolyon Bonaparte'ın da maddi destek verdiği belirtilen muhteşem Kendirli Kilisesi’ni görüyoruz.Gaziantep Büyükşehir Belediyemizin Kendirli Kilisesi’nde yeni hizmete sunduğu “Gazi Kültür Merkezi hakkında bilgi alıyoruz. Rehberimiz zengin etnografyanın beşiği Eblahan bölgesinde son yıllarda yapılan calışmaları ve burada Gaziantep Büyükşehir Belediyemizin hizmete sunduğu Ulu önderimiz Atatürk’ün anı evi ve oyuncak müzesi hakkında bilgi veriyor.Tarihi ipek yolunda olmanın kazandırdığı zengin mimari örneklerimizden Bayazhan’ı,Kent Müzesi ‘ni selamlıyoruz. Yol boyunca parklarda dilediği gibi eğlenen, yürüyüş yapan, çaylarını yudumlayan Gaziantepli'leri seyrediyoruz.
Sehitkamil Belediyemizin Gaziantep'e armağan ettiği biyolojik Dülükbaba göletine gidiyor,yapılış öyküsündeki Gaziantep kıvrak zekasıyla gurur duyuyoruz. Göletin buz gibi sularını ,rengarenk ciceklerini, muhteşem bitki örtüsünü ve ısık oyunlarını seyrederek tavşan kanı caylarımızı yudumluyoruz.

Panoramik turumuz daha sonra bizi Şahinbey Belediyemizin sosyal hayatımıza kazandırdığı Şahinbey Parkı'na götürüyor. Ayaklarımızın altına binbir gece masallarındaki uçan halı gibi serilmiş Gaziantep’i en yükseklerden seyretmenin keyfini yaşıyoruz. Sizi Beylerbeyi Sarayı'na, Kız Kulesi'ne hatta Tac Mahal'e götüremiyoruz ama hepsini,tepeden seyredebileceğimiz Türkiye'nin ikinci Miniatürk'ünde, ayaklarınıza getiriyoruz. Gösteri havuzunda müziğin ezgisiyle dans eden renkli su oyunlarını, dağ kızağında eğlenenleri, ışıl ışıl teleferiğin karanlığa süzülüşünü seyretmeye doyamıyoruz.

Daha sonra güllerle bezenmiş refujlerin eşliğinde masal kitaplarından fırladığını sandığımız Harikalar Diyarı , Masal Park, çocuk dostu kent Gaziantep’in sadece çocuklarını değil bizi de çok mutlu ettiğini fark ediyoruz. Dokuz farklı bahçesi ve harikulade endemik bitkileriyle bölgenin en büyük Botanik Parkı'nın gece karanlığında ateş böcekleri gibi ışıldayan yürüyüş yollarını ve çağdaşlığın simgesi Türkiye’de bu konseptte tek olan Gezegenevi (Planetarium) ve Bilim Merkezi'ni tarihi Kavaklık Kahvesi'ni görüyor, hakkında bilgi alıyoruz.

Gezimiz saat 23:45 de yine Arsan Seyahat Merkezinde son bulduğunda yıldız sağanağının sarhoşluğuyla yaşadığımız Gaziantep düşünden uyanmak istemiyoruz. Başka gezilerde buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

KİŞİ BAŞI KATILIM ÜCRETİ : 20 TL

3 - 12 yaş cocuk : 10 TL

2 yaşın altındaki cocuklar ne yazık ki gezimize kabul edilmemektedir

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Ulaşım
Çay ikramı
Rehberlik
KDV
ÖNEMLİ NOT : Gezimiz, ramazan boyunca her gece yalnız 35 konukla sınırlı olduğu için ve yoğun ilgi sebebiyle lütfen bizden yer teyidinizi aldığınızda ödemenizi yaparak tur tarihinizi kesinleştiriniz.

önceki sayfa
Ardemsoft Eğitim Merkezi