Under Construction
30 Temmuz 2013
HER GECE ACIK OTOBUSLE GAZIANTEP TURU
27 Kasım 2012
9. CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN SULEYMAN DEMİREL'DEN OVGUNİL ULUSLAR ARASI EĞİTİM ORGANİZASYONU
Bilgisayara İndir

Bilgisayara İndir

Bilgisayara İndir
Dr RUKNETTİN
GAP KEYFİGAP KEYFİ TUR 2 / 66
DIYARBAKIR- HASANKEYF - MIDYAT - MARDIN- GÖBEKLİTEPE -SANLIURFA- HARRAN- NEMRUT –ADIYAMAN - GAZIANTEP
1.Gün
09.30 Diyarbakır havaalanına gelen konuklarımızın karşılanması , panoramik şehir gezisinin ardından şehir surları, Keldani Kilisesi ve Ulu Cami'ye hayran kalacaksınız. Yakında Ilisu Barajının suları altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya olan Hasankeyf'e gidiyoruz. Muhteşem Hasankeyf köprüsü, El Rizk Camii, Hasankeyf kalesi göreceğimiz güzelliklerden bazıları.. Dicle nehrinin serinlettiği güzel bir kıyı restoranındaki yemekten sonra Midyat'a hareket. Oya gibi işlenmiş Midyat evleri gezisinden sonra Mardin'e gidiyoruz. Gökyüzüne komşu olan Mardin'in gündüz "Seyranlık" gece" gerdanlık" olarak tanımlanan sokaklarını , Deyrul Zaferan manastırını , Kasimiye Medresesini, Kırklar Kilisesini ve Mardin Çarşılarını geziyoruz. Taş isçiliğinin en güzel örneklerinden olan Mardin Konaklarından birinde Mardin mutfağından harmanlanan bölge kültürünün en güzellerinden oluşan bir lezzet resmi geçidi ; yöreye has yemekler olan Lebeniye çorbası, kaburga, kibe ve zerde ile aksam yemeği (ekstra) ve geceleme.

2.Gün
Günesin ilk ışıklarıyla kızaran antik Mezopotamya ovasının doyumsuz manzarasıyla uyanıyoruz. Kahvaltıdan sonra Şanlıurfa' ya hareket ediyoruz. Yolda muhteşem Göbeklitepe gezimiz var. 12.000 yıl önceki insanların yaptıkları bu gizemli bölge sizi de cok etkileyecek. Şanlıurfa' da üç büyük dinin sahip çıktığı Hz. Ibrahim'in doğduğu mağara, ateşe atıldığı bölge, Halil - Ül Rahman camii, Ayn-ül Zeliha gölü , Kutsal Balıklı Göl'ü geziyor, buraların efsanevi öykülerini dinliyoruz. Balıklı göle has dilek duamızı okuyup , dileğimizi yürekten tekrarlayıp, balıklara yem attığımızda dileğimizin gerçekleşmesini sabırsızlıkla bekleyecegiz.(Dileğinizin ne kadar hızlı gerçekleştiğine de inanamayacaksınız...) Sanliurfa'nin 48 km. güneyindeki Harran ,sizi kutsal kitaplarla doğrudan bağlantılı bir bölgeye götürecek. Efsaneye göre Hazreti Ibrahim küçük ve hoş bir kasaba olan Harran'da birkaç yıl geçirmiştir. Astrolojide yüzyıllar önce gelinen nokta,o dönemde yasayan insanların inanılmaz bilgi dağarcığı , dünyanın ilk Islami Üniversitesi olan Harran Üniversitesi'nin kalıntıları, Harran Kalesi, yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çeken konik kubbeli Harran evleri ile Harran bölgesi sizi de büyüleyecek. Aksam yemeği (ekstra) ve geceleme otelimizde...

3.Gün
Kahvaltıdan sonra muhteşem gün batımı için Kahta'ya hareket ediyoruz. Karakus tümülüsü, Cendere köprüsü ve Arsemia'nin gezilmesinin ardından Nemrut'a çıkıyoruz. Kommagene Krallığının genç ve güçlü kralı Antiochus 'un güneşin ayaklarının altından doğup, yine ayaklarının altından batışını görmek için yaptırdığı muhteşem tümülüsü ve devasa boyutlardaki tanrı heykellerini görerek bilgi alıyoruz. Dünyada güneşin en güzel battığı bu büyülü yerdeki gün batımını hiç unutamayacaksınız. Aksam yemeği (ekstra) ve geceleme Adıyaman'da.

4.Gün
Kahvaltıdan sonra Dünyanın yaşayan en eski yerleşimi Gaziantep’e hareket . Panoramik şehir gezisinin ardından öğle yemeği ( ekstra) molası var. Daha sonra dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesinde paha biçilmez mozaiklerimizi seyretmenin ve onlarla ilgili inanılmaz mitolojik öyküleri dinlemenin keyfini yaşayacağız. Daha sonra Gaziantep Büyükşehir Belediyemizin yeni hizmete sunduğu Atatürk Evi’nde ulu önderimiz Atatürk’le buluşacağız.

Bir zamanlar St. Mary Kilisesi olarak hizmet gören Kurtuluş Camii, Büyükşehir Belediyemizin restorasyonu sonunda Ömer Ersoy Kültür Merkezi olarak işlevlendirilen St. Petros Kilisesi Gaziantep tarihinin zengin yaşamının muhteşem örnekleri olarak hafızalarınızdaki yerini alacak. Gaziantep’in kronolojik geçmişi, kültürel, sosyopolitik ve etnografik özelliklerinin tanıtılacağı eski Antep sokakları gezilerinden sonra akşam yemeği (ekstra) ve geceleme otelimizde.

5.Gün
09:00 Kahvaltıdan sonra gün boyu gezeceğimiz yerler arasında Büyükşehir Belediyemizce çevre düzenlemesi yapılıp, turizme kazandırılan Gaziantep Kalesi, Mutfak Müzesi, Hamam Müzesi var… Milli Mücadele Müzesi, yürekleri yurt sevgisiyle dolu bir avuç Anteplinin inanılmazı efsaneleştirmelerinin en canlı kanıtı olarak zihinlerinizdeki yerini alacak. Roma döneminden kalma muhteşem Gaziantep Kalesi ve eski kent dokusunun zenginliği sizi büyüleyecek. Anadolu’nun ilk kıraathanesi Tahmis kahvesinde köpüklü kahve ve tavsan kanı cay molamızı ve Bakıcılar Çarşısıyla Elmacı Pazarında alışveriş molası vermeyi de unutmuyoruz.

Akşam üzeri Kurtuluş Destanının Mustafa Kemal Atatürk’ten sonraki ikinci gazisi olan Gazi kentimizde bulunmuş olmanın onuru ve ayrıcalığını gönül dolusu hissederek dönüş uçağınız için Gaziantep havaalanına transferinizde sizi yeniden tüm içtenliğiyle ağırlamak için sabırsızlanan dostlarınızı arkanızda bırakarak uğurlanacaksınız...


ÜCRET
İki kişilik odada kişi başı : 390.- Euro
Tek kişi farkı : 95.- Euro
Çocuk indirimleri : 00 - 02 yaş ücretsiz
03 - 11 yaş 190.- Euro
* Çocuk indirimi anne babayla aynı odada kalan çocuğa uygulanır.
** Uçak bileti bedeli tur fiyatına dahil edilmemiş olup, dileyen konuklar için gezi tarihindeki uçak bileti fiyatları bedele ilave edilecektir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Karşılama ve uğurlama arasındaki tüm ulaşım
 • Dört gece butik ya da 4 yıldızlı otellerde konaklama
 • Dört kahvaltı
 • Rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • 18 % KDV
 • Programdaki tüm müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Ücrete dahil olan hizmetlerde yazmayan harcamalar

NOT :
 • Minimum 4 konuk katılımı için hazırlanmıştır.
 • Yukarıda verilen fiyatlara gelebilecek farklar sebebiyle, teklif son teyidimize bağlıdır.

 • Ardemsoft Eğitim Merkezi