Under Construction
30 Temmuz 2013
HER GECE ACIK OTOBUSLE GAZIANTEP TURU
27 Kasım 2012
9. CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN SULEYMAN DEMİREL'DEN OVGUNİL ULUSLAR ARASI EĞİTİM ORGANİZASYONU
Bilgisayara İndir

Bilgisayara İndir

Bilgisayara İndir
Dr RUKNETTİN
GAP KEYFİGAP KEYFİ TUR 2 / 66
DIYARBAKIR- HASANKEYF - MIDYAT - MARDIN-SANLIURFA- HARRAN- ATATÜRK DAM -NEMRUT -ADIYAMAN- GAZIANTEP
1.Gün Pazartesi
09.30 Diyarbakır havaalanına gelen konuklarımızın karşılanması , panoramik şehir gezisinin ardından şehir surları, Keldani Kilisesi ve Ulu Cami'ye hayran kalacaksınız. Yakında Ilisu Barajının suları altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya olan Hasankeyf'e gidiyoruz. Muhteşem Hasankeyf köprüsü, El Rizk Camii, Hasankeyf kalesi göreceğimiz güzelliklerden bazıları.. Dicle nehrinin serinlettiği güzel bir kıyı restoranındaki yemekten sonra Midyat'a hareket. Oya gibi işlenmiş Midyat evleri gezilerinden sonra Mardin'e gidiyoruz. Gökyüzüne komşu olan Mardin'in gündüz "Seyranlık" gece" gerdanlık" olarak tanımlanan sokaklarını , Deyrul Zaferan manastırını , Kasimiye Medresesini, Kırklar Kilisesini ve Mardin Çarşılarını geziyoruz. Taş isçiliğinin en güzel örneklerinden olan Mardin Konaklarından Erdoba Evleri'nde Mardin mutfağından harmanlanan bölge kültürünün en güzellerinden oluşan bir lezzet resmi geçidi ; yöreye has yemekler olan Lebeniye çorbası, kaburga, kibe ve zerde ile aksam yemeği ve geceleme.

2. Gün Salı
Günesin ilk ışıklarıyla kızaran antik Mezopotamya ovasının doyumsuz manzarasıyla uyanıyoruz . Kahvaltıdan sonra Şanlıurfa' ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa' da üç büyük dinin sahip çıktığı Hz. Ibrahim'in doğduğu mağara, ateşe atıldığı bölge, Halil - Ül Rahman camii, Ayn-ül Zeliha gölü ,Kutsal Balıklı Göl'ü geziyor, buraların efsanevi öykülerini dinliyoruz. Balıklı göle has dilek duamızı okuyup , dileğimizi yürekten tekrarlayıp, balıklara yem attığımızda dileğimizin gerçekleşmesini sabırsızlıkla bekleyecegiz.(Dileğinizin ne kadar hızlı gerçekleştiğine de inanamayacaksınız...)Öğle yemeğibaşarıyla restore edilmiş Şanlıurfa taş konaklarından birinde bölgeye has yemeklerin sunulduğu bir şölen olacak. Sanliurfa'nin 48 km. güneyindeki Harran ,sizi kutsal kitaplarla doğrudan bağlantılı bir bölgeye götürecektir. Efsaneye göre Hazreti Ibrahim küçük ve hoş bir kasaba olan Harran'da birkaç yıl geçirmiştir. Astrolojide yüzyıllar önce gelinen nokta,o dönemde yasayan insanların inanılmaz bilgi dağarcığı , dünyanın ilk Islami Üniversitesi olan Harran Üniversitesi'nin kalıntıları, Harran Kalesi, yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çeken konik kubbeli Harran evleri ile Harran bölgesi sizi de büyüleyecek. Aksam yemeği ve geceleme otelimizde...

3.Gün Çarsamba
Kahvaltıdan sonra Dünyanın en büyük projelerinden biri olan Türkiye'mizin gururu, Gap Projesinin kalbi sayılan Atatürk Barajı'na gidiyoruz. Yetkililerce verilecek brifingin ardından şantiyeyi geziyoruz ve yaptıklarımızla gurur duyuyoruz.. Öğle yemeğinden sonra muhteşem gün batımı için Kahta'ya hareket ediyoruz. Karakus tümülüsü, Cendere köprüsü ve Arsemia'nin gezilmesinin ardından Nemrut'a çıkıyoruz. Kommagene Krallığının genç ve güçlü kralı Antiochus 'un güneşin ayaklarının altından doğup, yine ayaklarının altından batışını görmek için yaptırdığı muhteşem tümülüsü ve devasa boyutlardaki tanrı heykellerini görerek bilgi alıyoruz. Dünyada güneşin en güzel battığı bu büyülü yerdeki gün batımını hiç unutamayacaksınız. Aksam yemeği ve geceleme Kahta'da.

4.Gün Persembe
Kahvaltıdan sonra Dünyanın yaşayan en eski yerleşimi Gaziantep’e hareket . Panoramik şehir gezisinin ardından öğle yemeğimiz otantik Antep sofrasının en güzel örneklerinden oluşacak. Yemekten sonra Gaziantep Arkeoloji Müzesi’ni gezerek 600.000 yıllık taş aletleri ve Zeugma’dan çıkarılan eşi ve benzeri olmayan dünyanın en kıymetli mozaiklerini tanıma ve mitolojik hikayelerini dinleme zevkini yaşıyoruz. Müzemizde izleyeceğimiz ,Roma Dönemindeki en zengin dört kentten biri olan Zeugma’da yaşamı anlatan tanıtıcı film anılarınızdan silinmeyecek.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.Gün Cuma
Meşhur "Antep keyif kahvaltısı”nda kaymaklı katmerlerimizi iştahla yiyor, katmerin öyküsünü duymamış olanlara anlatıyor, enerjisini gün boyu hissedeceğimiz ve çok gereksinim duyacağımız bu tatlının damağımızda bırakacağı tadı unutamıyoruz. Gaziantep’in kronolojik geçmişi,kültürel, sosyopolitik ve etnografik özelliklerinin tanıtılacağı Kent Müzesi ve Bayazhan gezimizden sonra Cam Müze'mizde inanılmaz zerafetteki binlerce yıllık cam eserleri keyifle seyredeceğiz.
Cam ustalarımızın maharetli ellerinde şekillenen muhteşem cam eser gösterisini de izleme fırsatımız olacak. Gün boyu gezeceğimiz yerler arasında Büyükşehir Belediyemizce çevre düzenlemesi yapılıp, turizme kazandırılan Gaziantep Kalesi, Mutfak Müzesi, Şahinbey Belediyesi Gaziantep Savaş Müzesi, Pişirici Kasteli ve Mevlevihane var... Şahinbey Belediyesi Gaziantep Savaş Müzesi, yürekleri yurt sevgisiyle dolu bir avuç Anteplinin inanılmazı efsaneleştirmelerinin en canlı kanıtı olarak zihinlerinizdeki yerini alacak. Roma döneminden kalma muhteşem Gaziantep Kalesi ve eski kent dokusunun zenginliği sizi büyüleyecek.
Bir zamanlar St. Mary Kilisesi olarak hizmet gören Kurtuluş Camii, Büyükşehir Belediyemizin restorasyonu sonunda Ömer Ersoy Kültür Merkezi olarak işlevlendirilen St. Petros Kilisesi Gaziantep tarihinin zengin yaşamının muhteşem örnekleri olarak hafızalarınızdaki yerini alacak.
Akşam üzeri Kurtuluş Destanının Mustafa Kemal Atatürk’ten sonraki ikinci gazisi olan Gazi kentimizde yaşamanın onuru ve ayrıcalığını gönül dolusu hissederek dönüş uçağımız için Gaziantep havaalanına transferinizde sizi yeniden tüm içtenliğiyle ağırlamak için sabırsızlanan dostlarınızı arkanızda bırakarak uğurlanacaksınız


ÜCRET
İki kişilik odada kişi başı : 390.- Euro
Tek kişi farkı : 95.- Euro
Çocuk indirimleri : 00 - 02 yaş ücretsiz
03 - 11 yaş 170.- Euro
* Çocuk indirimi anne babayla aynı odada kalan çocuğa uygulanır.
** Uçak bileti bedeli tur fiyatına dahil edilmemiş olup, dileyen konuklar için gezi tarihindeki uçak bileti fiyatları bedele ilave edilecektir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
  • Karşılama ve uğurlama arasındaki tüm ulaşım
  • 4 gece konaklama Anadolu Evleri (Butik otel – Gaziantep),Zeus Hotel (4 yıldız - Adıyaman), Harran Otel (4 yıldız- Şanlıurfa), Erdoba Evleri (Butik otel - Mardin) ya da eşdeğerleri
  • Programdaki tüm kahvaltılar
  • Profesyonel rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  • 18 % KDV
  • Programdaki tüm müze ve ören yerleri giriş ücretleri
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Yemekler sırasındaki içecekler

DİYARBAKIR'DAN BAŞLAMA GÜNLERİ
  • Diyarbakır'dan başlama günleri :Her pazartesi

  • Ardemsoft Eğitim Merkezi