Under Construction
30 Temmuz 2013
HER GECE ACIK OTOBUSLE GAZIANTEP TURU
27 Kasım 2012
9. CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN SULEYMAN DEMİREL'DEN OVGUNİL ULUSLAR ARASI EĞİTİM ORGANİZASYONU
Bilgisayara İndir

Bilgisayara İndir

Bilgisayara İndir
Dr RUKNETTİN
GAP KEYFİGAP KEYFİ TUR 1 / 66
GAZIANTEP- ADIYAMAN-NEMRUT- ATATÜRK BARAJI - HARRAN-SANLIURFA- MARDIN- MIDYAT- HASANKEYF -DIYARBAKIR
1.Gün Çarsamba
Dünyanın yaşayan en eski yerleşimi Gaziantep havaalanına gelen konuklarımızı karşılıyor, Gaziantep’in kronolojik geçmişi,kültürel, sosyopolitik ve etnografik özelliklerinin tanıtılacağı Kent Müzesi ve Bayazhan gezimizden sonra, Gaziantep Arkeoloji Müzesi’ni gezerek 600.000 yıllık taş aletleri ve Zeugma’dan çıkarılan eşi ve benzeri olmayan dünyanın en kıymetli mozaiklerini tanıma ve mitolojik hikayelerini dinleme zevkini yaşıyoruz. Müzemizde izleyeceğimiz ,Roma Dönemindeki en zengin dört kentten biri olan Zeugma’da yaşamı anlatan tanıtıcı film anılarınızdan silinmeyecek. Cam Müze'mizde inanılmaz zerafetteki binlerce yıllık cam eserleri keyifle seyredeceğiz.
Cam ustalarımızın maharetli ellerinde şekillenen muhteşem cam eser gösterisini de izleme fırsatımız olacak. Gün boyu gezeceğimiz yerler arasında Büyükşehir Belediyemizce çevre düzenlemesi yapılıp, turizme kazandırılan Gaziantep Kalesi, Mutfak Müzesi, Şahinbey Belediyesi Gaziantep Savaş Müzesi, Pişirici Kasteli ve Mevlevihane var... Şahinbey Belediyesi Gaziantep Savaş Müzesi, yürekleri yurt sevgisiyle dolu bir avuç Anteplinin inanılmazı efsaneleştirmelerinin en canlı kanıtı olarak zihinlerinizdeki yerini alacak. Roma döneminden kalma muhteşem Gaziantep Kalesi ve eski kent dokusunun zenginliği sizi büyüleyecek.
Bir zamanlar St. Mary Kilisesi olarak hizmet gören Kurtuluş Camii, Büyükşehir Belediyemizin restorasyonu sonunda Ömer Ersoy Kültür Merkezi olarak işlevlendirilen St. Petros Kilisesi Gaziantep tarihinin zengin yaşamının muhteşem örnekleri olarak hafızalarınızdaki yerini alacak.
Akşam üzeri Kurtuluş Destanının Mustafa Kemal Atatürk’ten sonraki ikinci gazisi olan Gazi kentimizde yaşamanın onuru ve ayrıcalığını gönül dolusu hissederek tüm dünyada hakli bir üne sahip olan Gaziantep mutfağının en nadide örnekleriyle dolu mükemmel bir yemek şölenine (ekstra) konuk olacağız. Geceleme otelimizde.

2. Gün Persembe
Meshur "Antep keyif kahvaltısı"nda kaymaklı katmerlerimizi iştahla yiyor, katmerin öyküsünü duymamış olanlara anlatıyor, enerjisini gün boyu hissedeceğimiz ve çok gereksinim duyacağımız bu tatlının damağımızda bırakacağı tadı unutamıyoruz. Kahvaltıdan sonra muhteşem gün batimi için Kahta'ya hareket ediyoruz. Karakuş tümülüsü, Cendere köprüsü ve Arsemia 'nın gezilmesinin ardından Nemrut'a çıkıyoruz. Kommagene Krallığının genç ve güçlü kralı Antiochus 'un güneşin ayaklarının altından doğup, yine ayaklarının altından batışını görmek için yaptırdığı muhteşem tümülüsü ve devasa boyutlardaki tanrı heykellerini görerek bilgi alıyoruz. Dünyada güneşin en güzel battığı bu büyülü yerdeki gün batımını hiç unutamayacaksınız. Aksam yemeği ve geceleme Kahta'da...

3.Gün Cuma
Kahvaltıdan sonra Şanlıurfa' ya hareket ediyoruz. Yolda Dünyanın en büyük projelerinden biri olan Türkiye'mizin gururu, Gap Projesinin kalbi sayılan Atatürk Barajı'na uğruyoruz. Barajla ilgili ayrıntılı bilgi alarak şantiyeyi geziyoruz ve yaptıklarımızla gurur duyuyoruz.Öğle yemeğinden sonra Şanlıurfa'nın 48 km. güneyindeki Harran sizi kutsal kitaplarla doğrudan bağlantılı bir bölgeye götürecektir. Efsaneye göre Hazreti Ibrahim küçük ve hos bir kasaba olan Harran'da birkaç yıl geçirmiştir. Astrolojide yüzyıllar önce gelinen nokta,o dönemde yasayan insanların inanılmaz bilgi dağarcığı ,dünyanın ilk Islami Üniversitesi olan Harran Üniversitesi'nin kalıntıları, Harran Kalesi, yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çeken konik kubbeli Harran evleri ile Harran bölgesi sizi de büyüleyecek. Şanlıurfa' da üç büyük dinin sahip çıktığı Hz.Ibrahim'in doğduğu mağara, ateşe atıldığı bölge, Halil - Ül Rahman camii,Ayn-ül Zeliha gölü Kutsal Balıklı Göl'ü geziyor, buraların efsanevi öykülerini dinliyoruz. Balıklı göle has dilek duamızı okuyup , dileğimizi yürekten tekrarlayıp, balıklara yem attığımızda dileğimizin gerçekleşmesini sabırsızlıkla bekleyeceğiz.(Dileğinizin ne kadar hızlı gerçekleştiğine de inanamayacaksınız...) Aksam yemeği ve geceleme otelimizde...

4.Gün Cumartesi
Kahvaltıdan sonra Mardin'e hareket ediyoruz. Gökyüzüne komşu olan Mardin'in gündüz "Seyranlık" gece" gerdanlık" olarak tanımlanan sokaklarını , Deyrul Zaferan manastırını , Kasımiye Medresesini,Kırklar Kilisesini ve Mardin Çarsılarını geziyoruz. Taş işçiliğinin en güzel örneklerinden olan Mardin Konaklarından Erdoba Evleri'nde Mardin mutfağından harmanlanan bölge kültürünün en güzellerinden oluşan bir lezzet resmi geçidi ; yöreye has yemekler olan Lebeniye çorbası, kaburga, kibe ve zerde ile aksam yemeği ve geceleme.

5.Gün Pazar
Günesin ilk ışıklarıyla kızaran antik Mezopotamya ovasının doyumsuz manzarasıyla uyanıyoruz. Sabah kahvaltısından sonra Midyat'a hareket.Oya gibi islenmiş Midyat evleri gezilerinden sonra kısa bir süre sonra Ilisu Barajının suları altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya olan Hasankeyf'e gidiyoruz. Muhteşem Hasankeyf köprüsü, El Rizk Camii, Hasankeyf kalesi göreceğimiz güzelliklerden bazıları.. Dicle nehrinin serinlettiği güzel bir kıyı restoranındaki yemekten sonra İstanbul dönüş uçağımız için Diyarbakır havaalanına transferinizde sizi yeniden tüm içtenliğiyle ağırlamak için sabırsızlanan dostlarınızı arkanızda bırakarak uğurlanacaksınız...

ÜCRET
İki kişilik odada kişi başı : 390.- Euro
Tek kişi farkı : 95.- Euro
Çocuk indirimleri : 00 - 02 yaş ücretsiz
03 - 11 yaş 170.- Euro

* Çocuk indirimi anne babayla aynı odada kalan çocuğa uygulanır.
** Uçak bileti bedeli tur fiyatına dahil edilmemiş olup, dileyen konuklar için gezi tarihindeki uçak bileti fiyatları bedele ilave edilecektir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
  • Karşılama ve uğurlama arasındaki tüm ulaşım
  • 4 gece konaklama Anadolu Evleri (Butik otel – Gaziantep),Zeus Hotel (4 yıldız - Adıyaman), Harran Otel (4 yıldız- Şanlıurfa), Erdoba Evleri (Butik otel - Mardin) ya da eşdeğerleri
  • Programdaki tüm kahvaltılar
  • Profesyonel rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  • 18 % KDV
  • Programdaki tüm müze ve ören yerleri giriş ücretleri
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Yemekler sırasındaki içecekler

GAZİANTEP'TEN BAŞLAMA GÜNLERİ
  • Gaziantep'ten başlama günleri: Her çarşamba

  • Ardemsoft Eğitim Merkezi